Про Голодомор на Харківщині створили гру

Головна героїня гри “Famine Way” від української студії “Stellarium” – Оленка. Вона переживає голодну зиму в рідному селі Переяснівка на Харківщині. Мати та сестра дівчинки, за сюжетом, померли через штучний голод, організований керівництвом СРСР в Україні. А батько з братом зникли безвісти ще раніше. Оленка намагається покинути рідне село та знайти хоч якихось рідних, які могли вижити. На початку шляху вона рятує лелеку, який супроводжуватиме дівчину в дорозі. Мета гри – пережити два голодні місяці та дожити до весни.

“Гра має на меті поширити тему Голодомору серед широкої аудиторії. Наша задача – показати той жах, який пережив український народ, очима маленької Оленки, висвітлити злочинну політику радянської влади проти українського народу та проти людяності”, – розповіла представниця розробників у інстаграмі “Stellarium”.

Особливості гри – авторська мальована стилістика та музика.

“Основним джерелом саундтреку виступає фольклор — колискові, обрядові пісні та інші поспівки Харківщини. Сопілка Оленки, подарунок від батька, — один з основних елементів звукової сфери та гри в цілому”, — зазначають розробники.

Проєкт гри про Голодомор опрацювали влітку 2023 року. Для цього досліджували історії очевидців смертельного голоду. Реліз гри намічено на серпень 2024 року.

НОВІ ПУБЛІКАЦІЇ

Відмовлявся вірити у напад РФ. Вийшла біографія Зеленського The Showman
Книга журналіста Time Саймона Шустера The Showman (Шоумен) про президента України Володимира Зеленського з’явилася у продажу. Її анонс вже викликав бурхливе обговорення в українському суспільстві після того, як британський Telegraph опублікував уривки із книги. У день виходу біографії Зеленського про неї написало провідне американське видання Bloomberg.
“Окопні очі” для ЗСУ в Харкові роблять за секретною технологією
В Харкові троє братів-волонтерів налагодили виробництво перископів з пластикових каналізаційних труб
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
У День пам’яті Героїв Небесної сотні, що відзначається 20 лютого, у Харкові відбувся концерт “Музика гідності та свободи”. Музиканти університету мистецтв імені І.П. Котляревського виступали у безпечному приміщенні.
Все розбите і нікого немає
Як живе 11-річний хлопчик у Ізюмі посеред війни До війни 11-річний Богдан любив грати у футбол. Тепер він мріє про друзів і знову ходити до школи. Історію життя дитини в Ізюмі на Харківщині розповіли в UNICEF Ukraine.