Програма USAID АГРО продовжує сприяти інтеграції ветеранів в агросектор. Для цього АГРО надасть співфінансування ще для одного-двох проєктів з розробки та впровадження ефективних моделей інтеграції ветеранів в агросектор. Проєкти будуть сприяти зайнятості ветеранів у сільському господарстві, наприклад, через підвищення кваліфікації, перекваліфікацію для подальшого працевлаштування, а також розвиток самозайнятості, започаткування та розширення/відновлення власного бізнесу в аграрній сфері.

Здобуття нової спеціальності або отримання бізнес-навичок, допоможе повернути ветеранів/-ок в цивільне життя, зменшити дефіцит робочої сили в аграрному секторі та зміцнить економіку країни.

Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських недержавних суб’єктів господарювання (за винятком фізичних осіб – підприємців) та неурядових організацій.

Очікується, що виконавці проєктів зможуть поєднати як експертизу в аграрному секторі, так і досвід роботи з ветеранами та налагоджені зв’язки з ветеранською спільнотою. Тому для реалізації такого завдання можуть об’єднуватися кілька партнерських організацій з досвідом роботи, наприклад, в агросекторі та сфері навчання і працевлаштування ветеранів. Результатом такої співпраці мають стати розроблені моделі інтеграції як щодо навчання ветеранів, так і для потенційних роботодавців в агро, а також приклади успішного працевлаштування ветеранів на аграрних підприємствах чи як самозайнятих в агросекторі.

Очікувані результати в межах одного проєкту:
- від 500 до 1000 ветеранів/-ок отримають послуги в межах проєкту
- щонайменше 30% учасників проєкту, які будуть працевлаштовані на агропідприємствах, самозайняті або 
започаткують, розширять чи відновлять власну справу
- буде створено від 3 до 5 адаптованих навчальних програм
- збільшиться кількість аграрних підприємств, залучених до співпраці та розроблений реалістичний дієвий план масштабування

Діяльність в рамках субгрантів може передбачати (список не є обов’язковим або вичерпним, вітаються ваші ідеї, реалізація яких приведе до досягнення мети діяльності):
1. Розробку методології та технічного підходу до економічної реінтеграції ветеранів/ок до аграрної сфери.
2. Підготовку дорожньої карти для ветеранів/ок, керівників аграрних підприємств щодо шляху ветеранів/ок до агропідприємств, підготовки колективу до роботи з ветеранами.
3. Інформаційно-консультаційну підтримку ветеранів/ок, агровиробників та інших зацікавлених сторін щодо працевлаштування ветеранів в аграрну сферу.
4. Інформаційну кампанію щодо підтримки ветеранів у працевлаштуванні.
5. Визначення потреб ветеранів/ок.
6. Визначення потреб аграрних підприємств в спеціалістах (професії).
7. Проведення профорієнтаційної роботи.
8. Розробку//адаптацію навчальних програм.
9. Проведення професійних навчань, навчань щодо підготовки резюме, мотиваційного листа, проходження співбесіди, роботи з ресурсами для пошуку роботи та т.і.
10. Проведення стажувань.
11. Поширення напрацьованого досвіду.
12. Інші активності, що сприятимуть досягненню мети.

Для кого
Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських недержавних суб’єктів господарювання (за виключенням фізичних осіб – підприємців) та неурядових організацій, які відповідають зазначеним нижче критеріям прийнятності:

Критерій 1. Бути зареєстрованим українським недержавним суб’єктом господарювання (за виключенням фізичних осіб – підприємців) або неурядовою організацією, офіційно створеними, визнаними відповідними органами влади України, мати добру репутацію, а також відповідати всім чинним цивільним та фіскальним нормам.
Критерій 2. Мати досвід принаймні в одному із зазначених напрямків – навчанні дорослих, навчанні для сприяння самозайнятості/працевлаштуванню/підвищенню кваліфікації персоналу загалом та/або в аграрній сфері зокрема, реінтеграції/підтримці ветеранів, відповідний досвід в аграрній сфері, що сприяє розумінню потреб ринку праці аграрної сфери та інструментів розвитку необхідних компетенцій персоналу затребуваного в аграрній сфері.
Критерій 3. Заявники повинні запропонувати кандидатів щонайменше на три посади ключового персоналу: керівник проєкту, менеджер навчальних програм та спеціаліст з проєктної роботи, які відповідають
кваліфікаційним критеріям.

Сума
Програма AГРО планує надати до 9 125 000 грн за допомогою одного (1) – двох (2) субгрантів.
Остаточна сума субгранту(ів) залежатиме від діяльності в рамках договору субгранту та остаточних переговорів і може бути меншою або більшою від суми визначеної вище.
Очікується, що термін дії будь-якого договору субгранту за цим запитом не перевищуватиме 12 місяців.

https://business.diia.gov.ua/marketplace/finansuvanna/grant-programs/bb4cb5a5-4bc8-40dc-94b8-0c6fd2ef76f8

НОВІ ПУБЛІКАЦІЇ

Відмовлявся вірити у напад РФ. Вийшла біографія Зеленського The Showman
Книга журналіста Time Саймона Шустера The Showman (Шоумен) про президента України Володимира Зеленського з’явилася у продажу. Її анонс вже викликав бурхливе обговорення в українському суспільстві після того, як британський Telegraph опублікував уривки із книги. У день виходу біографії Зеленського про неї написало провідне американське видання Bloomberg.
Про Голодомор на Харківщині створили гру
Гра “Famine Way” (“Голодний шлях”) присвячена подіям Голодомору 1932-1933 років. А її дія розгортається в селі Переяснівка на Харківщині, повідомляє Gamedev.
“Окопні очі” для ЗСУ в Харкові роблять за секретною технологією
В Харкові троє братів-волонтерів налагодили виробництво перископів з пластикових каналізаційних труб
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
У День пам’яті Героїв Небесної сотні, що відзначається 20 лютого, у Харкові відбувся концерт “Музика гідності та свободи”. Музиканти університету мистецтв імені І.П. Котляревського виступали у безпечному приміщенні.