Василь Назарович Каразін (1773-1842)

Український державний та громадський діяч, науковець, інженер, просвітитель, засновник Харківського університету

Меценат, вчений і громадський діяч, засновник першого на території Східної України класичного університету. Харків'янин створив перше Міністерство народної освіти імперії, особисто розробляв наукові програми, планував проекти академічних та університетських закладів.

Але головна його заслуга в очах нащадків полягає в іншому: зібравши з місцевих дворян близько 40000 тисяч рублів, Каразін створив в 1805 р перший в Харкові університет, який став Альма-матер для багатьох вчених і видатних діячів. Університет, був урочисто відкритий 17 січня 1805 року. Саме в Каразінському університеті навчалися 3 харків'янина - лауреата Нобелівської премії. 

Василь Назарович збирав серед столичної інтелігенції пожертвування літературою до бібліотечного фонду Харківського університету, а дещо придбав готівкою. В результаті він зібрав і перевіз до Харкова 3000 цінних книг, які стали основою для університетської бібліотеки. 30 серпня 1811 р. – Вчена рада Харківського університету обрала В.Н. Каразіна своїм почесним членом.

В.Н. Каразін автор цілого ряду важливих відкриттів у галузі техніки, хімії, агрономії, селекції тощо.
Його перу належить близько 60 наукових праць.

НОВІ ПУБЛІКАЦІЇ

Відмовлявся вірити у напад РФ. Вийшла біографія Зеленського The Showman
Книга журналіста Time Саймона Шустера The Showman (Шоумен) про президента України Володимира Зеленського з’явилася у продажу. Її анонс вже викликав бурхливе обговорення в українському суспільстві після того, як британський Telegraph опублікував уривки із книги. У день виходу біографії Зеленського про неї написало провідне американське видання Bloomberg.
Про Голодомор на Харківщині створили гру
Гра “Famine Way” (“Голодний шлях”) присвячена подіям Голодомору 1932-1933 років. А її дія розгортається в селі Переяснівка на Харківщині, повідомляє Gamedev.
“Окопні очі” для ЗСУ в Харкові роблять за секретною технологією
В Харкові троє братів-волонтерів налагодили виробництво перископів з пластикових каналізаційних труб
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
У День пам’яті Героїв Небесної сотні, що відзначається 20 лютого, у Харкові відбувся концерт “Музика гідності та свободи”. Музиканти університету мистецтв імені І.П. Котляревського виступали у безпечному приміщенні.